IOS18PSUB
Category: Passive Subwoofers
IOS 18P SUB
Professional plywood passive subwoofer speaker 18 inch ,500w RMS, 133 dB Spl, Frequency response 37-170 Hz,2 NL4 speakon, M20 stand pole, 2 side handle.
Out of stock
SKU:
IOS18PSUB
Category: Passive Subwoofers
Additional information
| Weight | 51 kg |
|---|---|
| Dimensions | 94 × 63 × 87 cm |
Specifications
18″ passive subwoofer speaker.
Frequency response: 37 – 170 Hz.
Impedance: 8 Ohm.
Sensitivity: 96 dB.
Power handling: 600W.
Max output SPL: 133 dB.
Driver: 18″ subwoofer, 3″ vc 85 Oz.
Plywood cabin with polyurea painted finish.
2x NL4 Speakon.
M20 stand pole.
2x side handles.
4×3″ wheel with break.
Dimensions: 94 x 63 x 87 cm.
Weight: 51 Kgs.
Weight: 51 Kgs.
Reviews (0)
Be the first to review “IOS 18P SUB” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
1200 W 18″ Cardioid Passive Subwoofer for Immersive Sound